תוספי התזונה הטובים ביותר לסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!


בעוד שקיים צורך בתזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה להורדת רמות סוכר בדם באופן טבעי, אלו אינם הצעדים היחידים של הגישה הטבעית לטיפול בסכרת.

תמיכה תזונתית נחשבת אף היא כמרכיב מפתח להשגת רמות בריאות של סוכר בדם.

חשיבות תוספי תזונה לשמירה על רמות סוכר בריאות בדם

סיבה אחת לתמיכה תזונתית החשובה כל כך בסכרת היא תוספים תזונתיים. רמות גלוקוז גבוהות פועלות כמו חומרים משתנים וגורמות לאובדן משמעותי של חומרים מזינים בשתן. לכן, חולי סכרת סוג 2 עשויים לסבול מחוסרים בוויטמינים ומינרלים מסיסים במים.

סיבה נוספת לחיוניות תוספי תזונה היא העובדה לפיה חומרים מזינים מסוימים עובדים לתמיכה ביכולת הגוף להשתמש באינסולין, אשר יכול לסייע לשמירה על רמות בריאות של סוכר בדם. כל חולה סכרת צריך לקחת ויטמינים ומינרלים באיכות גבוהה מדי יום להשלמת החוסרים התזונתיים.

מחקרים הראו כי נטילת מולטי ויטמין B רב עוצמה מפחיתה באופן משמעותי את שכיחות הזיהום בקרב חולי סכרת מסוג 2 ואת מספר ימי המחלה שהם לוקחים.

ויטמינים ותוספי התזונה הדרושים לסכרת

בנוסף למולטי ויטמין, חולי סכרת צריכים להקפיד על קבלת הוויטמינים ותוספי התזונה הבאים כדי לסייע בשמירת רמות בריאות של סוכר בדם. רוב החומרים המזינים הדרושים כוללים מולטי ויטמינים, אך לא תמיד במינונים המומלצים.

אם גם לאחר צריכת תוספי התזונה עדיין קיים חוסר בחומרים מזינים, יש להשלימו עם מנות נוספות של חומרים מזינים פרטניים עד להשגת המינון המומלץ.

ויטמיני B קומפלקס

ויטמיני B6 ו-B12 תומכים במיוחד בבריאות העצבים, ותמיכה זו חיונית לטיפול במצבים כגון נוירופתיה סכרתית. ביוטין הוא ויטמין B קומפלקס נוסף ההכרחי למטבוליזם וצמיחה.

ביוטין מעורב אף בייצור וניצול חלבון, שומנים ופחמימות. יש לקחת 75 מיליגרם של ויטמיני B6, B12 ו-300 מיליגרם ביוטין מדי יום.

ויטמין E

נוגד החמצון המסיס בשומן בגוף. הוא תומך ברמות בריאות של סוכר בדם ומגן על כלי הדם והעצבים מפני נזק הרדיקלים החופשיים, אשר מואץ על ידי סכרת.

מחקרים הראו כי מינונים גבוהים של תוספים משלימים של ויטמין E עשויים אפילו להפוך את הנזק הנגרם לעצבים על ידי סכרת ולהגן מפני קטרקט סכרת וטרשת עורקים. מומלץ לקחת לפחות 200 IU ויטמין E מדי יום. כשלוקחים את הוויטמין, יש לקחת אותו בצורתו הטבעית בלבד, לאחר בדיקת הרכיבים המצוינים על גבי התווית.

תוסף תזונה כרום לטיפול בסכרת

מינרל המשפר את פעולת האינסולין ומסייע להעברת גלוקוז וחומרים מזינים אחרים לתאים. כרום אינו גורם לגוף לייצר אינסולין נוסף, אלא מסייע לו לתפקד טוב יותר.

לפחות 15 ניסויים קליניים מבוקרים היטב, שבדקו את השפעות תוסף משלים של כרום על חולי סכרת, מצאו שיפור בעמידות לאינסולין ואי סדירות רמות סוכר בדם, באמצעות שיפור חילוף החומרים של גלוקוז. מומלץ לקחת בין מאתיים לארבע מאות מיקרוגרם כרום יומי.

ויטמין Cמפחית את רמות הסורביטול, הסוכר המצטבר הגורם לנזק בתאי העיניים, הכליות והעצבים מומלץ לקחת לפחות אלף מיליגרם ויטמין C מדי יום.

ויטמין Dאחראי על תפקוד גנים המגבירים את ייצור הפפטידים המיקרוביאליים שהורסים וירוסים וחיידקים. חולי סכרת נוטים יותר לזיהומים עקב כיבי סכרת ומחלת חניכיים, ועליהם לוודא שגופם מקבל רמות אופטימאליות של ויטמין מסיס בשומן חשוב זה. מומלץ לקחת לפחות אלפיים IU של תוסף ויטמין D משלים מדי יום.

מגנזיום – מינרל חיוני לייצור אנרגיה לסינתזה של חלבון, שכפול הסלולר וייצור DNA. מגנזיום הוכח גם ביכולתו להפחתת עמידות לאינסולין, מסייע לשמירת רמות בריאות של סוכר בדם, ומומלץ לקחת בין חמש מאות לאלף מיליגרם מגנזיום ביום.

ונדיל גופרתי – מחקה אינסולין בגוף ומסייע לשמירת רמות בריאות של סוכר בדם. המינון המומלץ הוא מאה מיליגרם ביום.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: