רפלקסולוגיה לטיפול בסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

רפלקסולוגיה היא טיפול בטוח לאנשים עם סכרת. אנשים עם מחלה זו מודאגים מבעיות בזרימת הדם והעצבים אשר עלולים לעיתים קרובות לפתח בעיות ברגליים. הטיפול מועיל ביותר לזרימת הדם ותפקוד העצבים בכפות הרגליים, ומלבד כל היתרונות האחרים שלה, היא יעילה לחולי סכרת באמצעות הפחתת חוסר הנוחות ברגליים. תוצאות הטיפול הן מדהימות.

אז מהי סכרת?

זוהי מחלה מטבולית המובילה לרמות סוכר גבוהות בדם. רמות הסוכר בדם נמצאות בשליטה בגוף על ידי שני הורמונים, גלוקגון, שגורם לתאים לאחסן סוכר בדם ומגדיל את רמות הסוכר בדם, ואינסולין, שגורם לתאים לספוג סוכר ומפחית את רמות הסוכר בדם.

בסכרת, האינסולין אינו פועל כראוי וכתוצאה מכך רמות הסוכר בדם הופכות להיות גבוהות מידי. העלייה ברמות הסוכר בדם מתבטאת בשלושה תסמינים עיקריים הכוללים הגברת מתן שתן, דחף ורעב. אם רמות הסוכר בדם נותרות גבוהות מידי במשך תקופת זמן ארוכה, הן עלולות לגרום לבעיות ראיה עקב שינוי בצורת העדשה בעין. אם רמות הסוכר בדם שבות למסלולן, המצב מתהפך. סכרת עלולה לגרום אף לבחילות, הקאות, כאבים ובעיות בבטן.

השפעת הרפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה נהדרת לטיפול בתסמינים מקומיים של זרימת דם שאינה תקינה ונוירופתיה, מצב של תחושת עקצוץ, חוסר תחושה, כאב או אובדן תחושה. באמצעות עבודה על הרגליים, לשם המרצה ואיזון הגוף כולו, ובאמצעות טיפול באזורים ספציפיים בגוף, ובעיקר בנקודות הרפלקס בכפות הרגליים, רפלקסולוגיה מסייעת להשיב את הגוף למצב מאוזן ומעודדת תחושה כללית של בריאות וחיוניות.

באמצעות עבודה על הלבלב, רפלקסולוגיה משפיעה על המערכת ההורמונאלית, ומעודדת את ייצור האינסולין באמצעות סיוע לתאים המייצרים אינסולין לעבוד ביעילות רבה ככל הניתן. הכבד הוא אזור מפתח נוסף עליו ניתן לעבוד באמצעות רפלקסולוגיה, בשל פונקציות העיוד שלו המבוצעות על ידי עלייה ברמות הסוכר בדם.

רפלקסולוגיה נהדרת גם לטיפול בתסמינים. האזורים בהם יש לטפל משתנים ממטופל למטופל, אך הטיפול נועד לסייע למערכת העיכול בהפחתת בחילות וכאבים, או לסייע למערכת השתן בהטלת שתן מופרזת. לטיפול בסכרת, מומלץ להתחיל עם טיפולים קבועים של פעמיים בשבוע.

החיוניות והבריאות הכללית משתפרות באמצעות המפגשים הקבועים ובהדרגה ניתן להפחית את תדירות הטיפולים לאחד בחודש עד אחד בחודש וחצי. או שהטיפולים כבר אינם נדרשים כלל, כמו במקרה של סכרת הריונית.

מניעת סיבוכי סכרת

טיפולי רפלקסולוגיה יעילים למניעת סיבוכים רפואיים נוספים במקומות אחרים בגוף:

מחלות לב – חולי סכרת אינם חשים את הכאבים המקדימים בחזה, בעת התקף לב.

מחלות עצבים – העצבים קטנים ובהמשך העצבים הגדולים יותר, מושפעים מסכרת.

בעיות עיניים – עצבי הרשתית ניזוקים מהמחלה וגורמים לעיוורון או מצב של ניוון רשתית.

בעיות בכליות – פגיעה ברקמת הכליות גורמת לאי ספיקה, לכשל תפקודי ולבסוף לדיאליזה.

בעיות בתפקוד המיני ובעיות בדרכי השן – העצבים התחושתיים אשר גורמים לזקפה או התעוררות מינית, נשרפים על ידי הסוכר.

בטיפול רפלקסולוגיה, עובר המטופל עיסוי בנקודות אזורים אלו בגוף, על מנת לשמור על זרימת דם נאותה והפחתת הסיכון בסיבוכים אלו. במהלך הטיפול, המטפל מווסת את רמת הסוכר בדם מצד אחד, ומצד שני מגן הטיפול על פגיעת איברים כתוצאה מרמת סוכר גבוהה לאורך זמן.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »