יתרונות קינמון בסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

תחום הרפואה והמדע התפתחו באופן דרמטי בתקופה האחרונה. הטכנולוגיות החדישות והמחקרים הרבים הובילו להמצאות שסייעו בהצלת חיים ואפשרו לרבים להחלים ממחלות שבעבר נחשבו לחשוכות מרפא.

מחקרים אלו גם תרמו בהקלה על מחלות כרוניות, היכולות להקשות על שגרת החיים מחד ולגרום לבעיות רפואיות נוספות מאידך. מחקרים אלו תרמו רבות גם ליצירת הקשר בין קינמון לסכרת.

לכאורה, ניכר כי קינמון וסכרת הן רק עוד שתי מילים, ללא שום קשר ביניהן. האחת מייצגת את התבלין המפורסם, המשדרג מאכלים ומשקאות רבים. השנייה, מייצגת את אחת המחלות הנפוצות ביותר בתקופה המודרנית, אשר עלולה לגרום, ללא טיפול ראוי ותזונה מאוזנת, לבעיות גופניות רבות ואף למוות. עם זאת, מחקר שנערך לאחרונה, הצליח להוכיח כי קינמון וסכרת הן הרבה יותר מעוד שתי מילים.

אודות המחקר

במהלך המחקר, שנערך לפני זמן מה, איגדו חולי סכרת מסוג 2, שנחשבו לבלתי מאוזנים, כלומר כאלו שעל אף התרופות שלקחו, לא הצליחו לאזן את רמת הסוכר בדם. את 58 החולים חילקו לשתי קבוצות. לקבוצה אחת נתנו קינמון, בסך שני גרם, בכל יום במשך 12 שבועות. לקבוצה השנייה נתנו כדור פלצבו, כדור דמה שאינו משפיע כלל, למשך אותה תקופה.

בסיום 12 השבועות, נמצא כי אצל חולי הקבוצה שקיבלה קינמון, חלה ירידה משמעותית ברמות הסוכר בגוף. בכך החוקרים גילו כי הקינמון משפיע בדומה לאינסולין, וגורם לתאים לקלוט את הסוכר בגוף.

בכך בעצם הקינמון מסייע בספיגה של הסוכר ממחזור הדם אל מערכות הגוף. עם זאת, על אף ממצאי המחקר, והעובדה כי נמצא הקשר בין קינמון לסכרת, אנשי רפואה ודיאטניות רבים מסייגים את הממצאים וטוענים כי יש לערוך בדיקות נוספות.

האם האינסולין לא לבד?

מהנזכר מעלה, נדמה כי קינמון וסכרת מייצגים את השילוב המנצח, שיכול להקל על חולי סכרת רבים ולאפשר להם ליהנות מחיים נטולי זריקות ובדיקות. אף על פי כן, יש לזכור כי המחקר נערך על חולי סכרת שהמשיכו לקחת את התרופות שלהם כנדרש, ורק השילוב בין השניים הוביל להפחתת רמות הסוכר.

מעבר לכך, המחקר לא נערך על פלחים אחרים מחולי הסכרת, כגון חולי סכרת מסוג 1, נשים הסובלות מסכרת היריון, חולים הסובלים מסיבוכים חמורים עקב המחלה וחולים נוטלים אינסולין.

בשל כך, הוא משקף ממצאים חלקיים, שאין ליישם אותם מבלי לערוך מחקרים מקיפים יותר. על כן, הקינמון בהחלט יכול לסייע לחולי סכרת, אך בשום אופן אין הוא יכול להיות תחליף לתרופות האחרות.

שלל יתרונות בתבלין אחד

קינמון יכול בהחלט לסייע לחולי סכרת, תוך לקיחת כמות קטנה בכל יום. ניתן לקחת אותו בקפסולה, או לשלב אותו במאכלים שונים. הקינמון יכול לסייע גם בתחומים אחרים. מעבר להיותו תבלין נהדר המעצים את טעם המאכל, הוא מסייע גם בהורדת כולסטרול. יתר על כן, הוא טוב מאוד לשמירה על הגזרה, שכן הוא מסייע במניעת תחושת רעב.

עם זאת, על אף יתרונותיו הרבים, יש לזכור כי גם אם משלבים קינמון במאכלים או משקאות למיניהם, אין לשכוח את הערך הקלורי ואת מידת כמות הסוכר שיש בהם. על כן, יש לשמור ולהקפיד על ערכים אלו ולשמור על תזונה מאוזנת.

דבר זה תקף לכל אלו העושים דיאטה ומבקשים לשמור על משקל בסך מסוים, ועל אחת כמה וכמה אצל חולי סכרת, החייבים להקפיד על ערכי סוכר מאוזנים בכדי לשמור על בריאותם. לכן, ניתן לראות כי קינמון וסכרת הן הרבה יותר משתי מילים, הן אורח חיים, השומרות על בריאות טובה.

ראו גם:

מחקר חדש קבע: איזון סכרת מונע אבנים בכליות

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »