עוגיות ללא סוכר לחולי סכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

מחלת הסכרת משפיעה רבות על כל שגרת החיים ודורשת שינוי והסתגלות מחודשת. יש להקפיד על הטיפול התרופתי, לבדוק את רמות הסוכר במהלך היום, להזריק אינסולין במידת הצורך ולשנות באופן דרסטי את התפריט היומי. כל אלו הנם קשים מאוד בפני עצמם, אך מה קורה לחולה אשר יש לו חיבה לדברי מתיקה או מאפים כלשהם ועליו לוותר עליהם כליל?

בדיוק לשם כך פותחו אינספור מתכונים של עוגיות ללא סוכר לחולי סכרת.עוגיות אלו דומות להפליא לעוגיות רגילות, וטעמן משובח באותה המידה, אולם הן שונות בדבר אחד בלבד – אין בהן סוכר. על כן, הן מתאימות לתפריט של חולי הסכרת ומאפשרות גם לאוהבי העוגיות והמתוקים, להמשיך ליהנות מהם כמוקדם.

תחליפי סוכר מלאכותיים

עם פיתוחו של ענף הדיאטות, נוצרו אינספור תחליפי סוכר מלאכותיים כגון סוכרזית, סוכרלייט וכדומה. באמצעות תחליפים אלו ניתן להכין עוגיות ללא סוכר לחולי סכרת, אשר יהיו טעימות ובריאות מחד, ולא יכילו סוכר כלל, מאידך. ניתן למצוא מתכונים רבים של עוגיות אלו במדיות השונות, החל מספרי המתכונים השונים (ואף בספרי מתכונים מיוחדים לחולי סכרת) ועד למרחב הווירטואלי.

בכדי להכין את העוגיות הללו, יש לבחון את המתכון המקורי ולהמיר את הסוכר בתחליף המלאכותי. יש לבחון את מידות ההמרה, מאחר וסך מסוים של סוכר אינו דומה לסך מסוים של סוכרזית, והתוצאה שתיווצר עלולה להיות לא טעימה במיוחד.

סטיביה

תחליף מצוין אחר הוא הסטיביה. ניתן להשיג סטיביה בתמצית נוזלית או באבקה, תחת מותגים שונים. בעת הכנת העוגיות, יש להחליף את הסוכר בסטיביה, בהתאם להוראות ההכנה. עם זאת, מאחר והסטיביה מאוד מתוקה, יש להמיר את מידות הסוכר במידות נמוכות יותר של סטיביה.

במידה ויש להוסיף כפית סוכר למתכון, כדאי להחליף זאת בשתיים עד ארבע טיפות של סטיביה. בדומה, אם במתכון המקורי יש להוסיף כוס סוכר, אז יש להמירה בכפית קטנה של סטיביה. בצורה זו, תוכלו ליהנות מעוגיות טעימות ומתוקות, אשר למעשה אינן מכילות סוכר כלל.

תחליפים טבעיים

ניתן להכין עוגיות ללא סוכר לחולי סכרת גם באמצעות תחליפים טבעיים למיניהם. חומרים אלו כוללים בין היתר פירות יבשים, רכז תפוחים, רכז דובדבנים, רכז תותים, רכז שזיפים וכדומה. עם זאת, מאחר ובכל אחד מחומרים אלו יש סוכר טבעי, יש לשלבם במידה, תוך מינון קפדני.

יתר על כן, כאשר נעזרים בפירות יבשים למיניהם, יש להקפיד על שימוש בפירות אורגניים. זאת מאחר ופירות יבשים רגילים כוללים סוכר רב, הן בציפוי שיש עליהם והן כחלק מתהליך הייבוש. שימוש בפירות רגילים עלול להוביל לתוצאה הפוכה. מתוך רצון להכין עוגיות בריאות ללא סוכר, הוספנו סוכר רב וערערנו את איזון רמות הסוכרים בדם.

שוקולד

רבים אוהבים עוגיות שוקולד נימוחות. עם זאת, מאחר ויש בהן הרבה סוכר, לחולי סכרת אסור לאכול אותן. בכדי לעקוף את האיסור הזה, ניתן להכין עוגיות שוקולד בשילוב שוקולד ללא סוכר. ישנם מותגים רבים בשוק, המציעים שוקולד ללא סוכר, כאשר ניתן למצוא אותם בסופרמרקטים ובחנויות בריאות. יש להוסיפם למתכון בדיוק באותה המידה כמו השוקולד הרגיל.

ניתן אף להכין עוגיות שוקולד עם שוקולד חרובים. מאחר והוא עשוי מחומרים טבעיים, הוא בריא הרבה יותר ויש בו מעט סוכר. יש להוסיפו אל המתכון במקום השוקולד הרגיל, אולם יש לבחון את המרות המידות ולהוסיף בהתאם לטעם. יתר על כן, ניתן להכין ממתקים וחטיפים שונים משוקולד חרובים, ובכך ליהנות מממתקים שהנם נטולי סוכר, בריאים וטעימים מאוד.

אולי יעניין אותך גם:

קרואסון שקדים ועוגת גבינה – ללא תוספת סוכר, במיוחד לסכרתיים

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »