צמחי מרפא להתמודדות עם סכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

בשנים האחרונות גוברת המודעות ליעילות של הרפואה האלטרנטיבית במניעה של מחלות או  בצמצום של תופעות בריאותיות שונות. גם הרפואה הקונבנציונלית, אשר במשך שנים רבות לא הכירה בחשיבותה של הרפואה האלטרנטיבית, מקבלת היום את עקרונותיו של תחום רפואי זה, וקופות חולים רבות מעניקות לחברים בהן שירותים של רפואה אלטרנטיבית.

מחלת הסכרת הינה מחלה מטבולית, אשר אם אינה מטופלת עלולה לגרום לנזקים חמורים. המאפיין המרכזי במחלה זו הוא חוסר יכולתו של הגוף להגיע לאיזון ברמות הסוכר בדם.

קושי זה של הגוף נובע מהפסקה בהפרשת הורמון האינסולין האחראי לאיזון הסוכר הדם (סכרת מסוג אחד), או להפרשה מועטה ולא יעילה של אינסולין (סכרת מסוג שתיים). בשני המקרים התוצאה היא עודף של סוכר בדם.

הטיפול בסכרת

מטרת הטיפול בסכרת היא להביא לאיזון ברמות הסוכר בדם. אצל חלק מהחולים אין מנוס ממתן טיפול תרופתי. הטיפול כולל החדרת אינסולין לגוף בדרך מלאכותית.

האינסולין ניתן באמצעות כדורים או באמצעות זריקות. אולם גם במצבים אלה, הטיפול התרופתי אינו מספיק, ועל החולים להשלימו על ידי בניית תזונה מיוחדת מופחתת סוכרים.

נמצא כי שימוש בצמחי מרפא מסייע גם הוא לאיזון הסוכר בדם גם אצל חולים הנזקקים לטיפול באינסולין.

אולם, לא כל האנשים אשר רמות הסוכר בדמם גבוהות מהמותר נחשבים מיד כחולי סכרת ונזקקים לטיפול באינסולין. אצל רוב האנשים, עודף סוכר בדם הוא גורם אשר עלול להחמיר לכדי סכרת, אך ניתן לטפל בו ולשלוט בו.

כאמור, גם במצבים אלה מומלץ לחולים לבנות תפריט דיאטטי דל סוכר. אך במקביל, נמצא כי אנשים שנמצאו כמויות גבוהות מן המותר של סוכר בדמם ואשר נעזרו בצמחי מרפא, הצליחו לשלוט על רמת הסוכר בדמם ולמנוע את בצורך בשימוש באינסולין, שזהו הישג משמעותי.

אילו צמחי מרפא יכולים לסייע לאיזון רמות הסוכר בדם?

מלון מר ( Bitter Mellon ) – פרי זה הינו פרי טרופי הגדל באסיה, אפריקה ודרום אמריקה. מסתבר כי הילידים במקומות אלה נהגו להשתמש במיץ של פרי זה לטיפול במצבים של היפוגליקמיה במשך שנים. מחקרים מדעיים עדכניים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו באופן חד משמעי כי המיץ המופק מן הפרי מסייע להורדת רמות הסוכר בדם. הפרי מכיל כמה מרכיבים המסייעים להורדת הסוכר בדם:

קרנטין (Charantin ) – חומר זה נמצא במבדקי מעבדה כיעיל יותר להורדת סוכר בדם מאשר החומר הנמצא בטיפול התרופתי הקונבנציונלי.

פוליפפטיד P – זהו חומר הדומה בהרכבו למרכיבי האינסולין המלאכותי, ולכן נמצא כיעיל בהורדת רמת הסוכר בדם.

שתיית כוס מיץ מלון מר באופן קבוע מסייעת על שמירה של איזון רמות הסוכר בדם.

 Gymnema Sylvestra – לצמח זה כמה יתרונות: הוא מסייע בהגברת רמות האינסולין שמייצר הגוף בסכרת מסוג 2 , הוא משפר את יכולת האינסולין הקיים בגוף הן בחולי סכרת מסוג 1 והן בחולי סכרת מסוג 2 לאזן את רמות הסוכר בדם, וחשוב מכל, הוא מנטרל את החשק למתוק.

חילבה – זרעי חילבה נמצאו כמסייעים בהורדת רמות הסוכר בדם. החלק השומני של זרעים אלה מכיל כמה חומרים שיש להם השפעה מאזנת על הסוכר.

תה בילברי Billberry  – עלי תה הבילברי מכילים חומר הנקרא מריטילין. חומר זה נמצא כבעל תכונות דומות מאד לאינסולין, ובכך מסייע באיזון רמות הסוכר בדם.

עם מי ניתן להתייעץ לגבי טיפול בצמחי מרפא?

ישנם כמה גורמים עמם ניתן להתייעץ: מרפאות לרפואה טבעית בקופות החולים, מרפאים מקצועיים בצמחי מרפא, ואף בחנויות טבע מקצועיות.

תזונה מותאמת, פעילות גופנית וטיפול בצמחי מרפא עשויים לסייע בשמירה על רמות סוכר מאוזנות בדם.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »