מחלת הסכרת עלולה לגרום לאימפוטנציה

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!


גברים עם סכרת נוטים לפתח בעיות אין אונות, כולל בעיות זיקפה, בתקופת זמן של עשר עד 15 שנים מוקדם יותר מאשר גברים ללא סכרת. מעל גיל חמישים, הסבירות לקשיי זיקפה מתרחשת בקרב למעלה ממחצית הגברים עם סכרת, וכמעט מאה אחוזים מהגברים מעל גיל שבעים סובלים מבעיות תפקוד מיני.

הגורמים לבעיות זיקפה בקרב גברים עם סכרת הם מורכבים וכרוכים בליקויי עצב, כלי דם ותפקוד שרירים.

הקשר בין סכרת לאין אונות

זיקפה מתאפשרת עם כלי דם, עצביים והורמונים גבריים בריאים, כמו גם הרצון להיות מגורה מבחינה מינית. סכרת עלולה לגרום נזק לכלי הדם והעצבים השולטים בזיקפה, ולכן, גם אם לגבר עם סכרת יש כמויות רגילות של הורמונים גבריים, כולל הרצון לקיים יחסי מין, הוא עדיין לא יוכל לחוות זיקפה.

מחקרים קליניים רבים מצביעים על העובדה לפיה לפחות מחצית מהגברים החולים בסכרת חווים קשיי זיקפה. חומרת בעיות התפקוד המיני משתנות עם הגיל ומשך הסכרת. בנוסף מוכיחים המחקרים כי ניתן לשלוט היטב על הכולסטרול והסוכרים בדם, עם תכנית קבועה של פעילות גופנית, המסייעת במניעת התפתחות אין אונות, ובמקרים מסוימים משפרת גם את התסמינים לאחר שהם מופיעים.

הטיפולים המוצעים לגברים עם סכרת הסובלים מאין אונות

גברים עם סכרת המתקשים להשיג זיקפה או לשמור עליה, יכולים לצרוך תרופות כגון ויאגרה, סיאליס, או לויטרה. יחד עם זאת, היות וסכרת קשורה גם לבעיות לב, תרופות אלו אינן מתאימות וגורמות לאינטראקציה עם תרופות ללב. לכן יש להתייעץ עם הרופא על מנת לקבוע את הטיפול הטוב ביותר.

טיפולים נוספים המוצעים לגברים עם סכרת כוללים טיפולי הזרקה, טיפול במכשירי ואקום וטיפול מיני.

הטיפול הטוב ביותר תלוי בגורמים רבים, ונקבע על פי בריאות המטופל ויכולתו לסבול את הטיפול. הרופא יכול להפנות את המטופל לאורולוג על מנת לקבוע את הטיפול הטוב ביותר המתאים באופן אישי.

טיפולי מכשירי ואקום (VCD) לאין אונות

מכשירים אלו יעילים לשיפור התפקוד המיני בקרב חולי סכרת הסובלים מתפקוד לקוי של זיקפה. הם עובדים בקרב שמונים אחוז מהמשתמשים, אך בדומה לטיפולי הזרקות, מטופלים רבים מפסיקים את הטיפול כעבור מספר שנים.

המכשיר מורכב מגליל אקריליק הממוקם מעל הפין. חומר סיכה משמש להקלת האחיזה בין הגוף והגליל. מנגנון משאבה משמש ליצירת ואקום בתוך הצילינדר, המאפשר למטופל להשיג זיקפה נאותה. כשמתאפשרת הזיקפה, ממקם הרופא טבעת על בסיס הפין, המשמשת על מנת לסייע בשמירת הזיקפה.

טיפולי הזרקה – במצב בו תרופות לבליעה אינן יעילות לתפקוד לקוי של זיקפה, טיפולי הזרקת תרופות ישירות לתוך תא הזיקפה של הפין, יעילות לשיפור התפקוד המיני. שיעורי הצלחת הטיפול בשיטה זו בקרב גברים חולי סכרת נעים בין שישים לשמונים אחוזים. במרבית המקרים, יש לשלב מספר תרופות כדי לקבל מענה הולם.

תרפיה – טיפול זה לבעיות זיקפה כרוך בשימוש במוליך כגון פתיליה או גלולה המוחדרת לתוך השופכה, התעלה בפין הנושאת שתן.

שתלים – מחקרים קליניים מוכיחים רמת שביעות רצון גבוהה בקרב מטופלים שעברו טיפולי שתלי פין, כשטיפולים אחרים לא עבדו. המטופלים צריכים להיות מועמדים מתאימים לניתוח, ולהשיג שליטה טובה בסכרת שלהם לפני הניתוח.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: