משאף אינסולין לחולי סכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

הבשורה החדשה לפיה ניתן מעתה להשתמש במשאף אינסולין במקום קבלת זריקות אינסולין, היא בשורה מעודדת ביותר לחולי הסכרת. אלא שבשורה משמעותית זו אינה נטולת תהיות. בספטמבר 2013 הודיעה חברת התרופות העולמית פייזר על הפסקה בייצור משאף האינסולין הראשון. בתחילת השנה, הצטרפו להכרזה זו גם חברות התרופות איליי לילי ונובו נורדיסק. ייצור משאפי האינסולין החדשים, הופסק, עד לפיתוח משופר.

רעיון משאף האינסולין המשופר החדש נולד בחברת מאנקיינד מקליפורניה, שפיתחה את הטכנוספר אינסולין, שהוא משאף אינסולין קטן וידידותי לשימוש, שעמד בהצלחה במחקרים וניסויים קליניים מתקדמים בני למעלה מעשור, וזכה לאישור מנהל התרופות האמריקני. משאף זה הוא ייחודי, נוח לשימוש ומניב ביצועים טובים יותר מהזרקת האינסולין.

שיפור במצבם של חולי סכרת

המשאף החדש מיועד לחולי סכרת במצב כרוני, שגופם אינו מייצר די אינסולין, או אינו משתמש באינסולין, על מנת לפרק באופן נאות את הסוכר במזון. חולי סכרת נמצאים בסכנות בריאותיות רבות כגון מחלות לב, עיוורון, שבץ ובמקרים קיצוניים אף מוות.

סכרת נעורים היא מחלה שבמהלכה הגוף אינו מייצר אינסולין כלל, וחולים בה כעשרה אחוז מחולי הסכרת בעולם. סכרת מסוג 2 נפוצה יותר, ובמהלכה גופם של תשעים אחוזים מהחולים אינו משתמש באופן הולם באינסולין.

ה-FDA אישר את המשאף עבור חולים בשני סוגי הסכרת והחידוש הוא בצורת השימוש. זוהי תרופה הניטלת באמצעות משאף, והחומרים הפעילים שלה מסייעים לשמירת רמות הסוכר של החולה במהלך הארוחות. המשאף מייתר את הצורך בנטילת מספר זריקות ביום ויכולים כעת פשוט לצרוך את התרופה באמצעות שאיפה פשוטה ומהירה.

אופן השימוש במשאף

יש להשתמש בו בתחילת כל ארוחה, או כעשרים דקות לאחר התחלת הארוחה. ממצאי המחקרים מראים כי רמות האינסולין בגוף החולה מגיעות לשיא כרבע שעה לאחר השימוש במשאף. זהו קיצור זמן משמעותי ביותר בהשוואה ל-45 דקות עד שעה וחצי שנדרשו חולי הסכרת להמתין לאחר הזרקת אינסולין.

יתרונות משאף אינסולין

בין היתר, מונים יתרונות המשאף החדש:

  • שיפור ברמות הגלוקוז בדם לאחר ארוחה
  • אופן פעולה מהיר
  • קירבה טובה יותר לרמות גלוקוז
  • סיכון נמוך להיפוגליקמיה
  • מניעת הסיכון לסרטן ריאות
  • מניעת הסיכון לעלייה במשקל

חששות אותם הביעו מפתחי משאף האינסולין המקוריים, נעדרים מפיתוח המכשיר המשופר של חברת מאנקיינד. הבשורה לחולי סכרת היא מבטיחה והסיכון לסרטן ריאות נעדר מהמשאף החדש.

חסרונות

קיימים מספר חסרונות למשאף החדש. הוא אינו מומלץ לשימוש בקרב אנשים הסובלים מאסתמה או מחלות כרוניות, ואינו מהווה תחליף לפעולה הממושכת של האינסולין. גם בעת השימוש במשאף, עדיין יאלצו חולי הסכרת לקבל זריקות אינסולין, אלא שיוכלו אף ליטול שאיפה מהמשאף החדש לפני הארוחות על מנת למנוע שימוש תכוף במזרק. למרבית חולי הסכרת, עדיין מדובר בשיפור ניכר.

סכרת היא מגיפה בינלאומית וקיים צורך מתמיד בתרופות יעילות יותר. החידוש במשאף הוא רק אחד מתוך חידושים רבים אחרים. זוהי הבשורה הראשונה, המהווה "יריית פתיחה" למגוון נרחב יותר של טיפולים למחלה מורכבת זו.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »