מיניות בצל הסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

הצורך במין הוא צורך גופני טבעי, אך גם צורך נפשי. כל אדם בוגר מבקש לנהל חיי מין מלאים ומוצלחים, ולחוש מיני ונחשק. מיניות מקרינה בריאות ותורמת לבריאות.

מחלות רבות פוגעות ביכולתם של החולים לקיים יחסי מין תקינים. חוסר השלמות של האדם החולה עם גופו מחד, והפגיעה של המחלה במערכות גוף חיוניות לקיום יחסי מין מאידך, גורמות לכך שחולים רבים נמנעים מקיום יחסי מין ואיכות חייהם נפגעת.

מחלת הסכרת היא אחת המחלות אשר עלולה לגרום לפגיעה ביכולתם של החולים לקיים יחסי מין תקינים כפי שנהגו בעבר. מודעות לבעיה, ונכונות של החולה לדבר עליה עם הרופא יביאו לקבלת טיפול שיכול לשפר בצורה ניכרת את יכולתם של החולים לקיים יחסי מין מלאים ומספקים.

מיניות אצל נשים חולות סכרת

נשים חולות סכרת לרוב אינן מוגבלות מבחינת יכולתן לקיים יחסי מין, ולא ידועה פגיעה משמעותית של המחלה במיניותן של נשים. בכל זאת ישנם כמה היבטים שחשוב לתת עליהם את הדעת.

התפתחות מינית ומיניות אצל נערות חולות סכרת

סכרת היא מחלה אשר עלולה לפרוץ בילדות או בגיל הנעורים. בגיל ההתבגרות, עם תחילת ההתפתחות המינית וחוויית המיניות עשויות נערות חולות סכרת למצוא עצמן מתפתחות ומקבלות מחזור באיחור לעומת חברותיהן. אחוז מסוים של נערות חולות סכרת תצטרכנה לקבל טיפול תרופתי הורמונאלי על מנת לקבל את המחזור.

נערות ונשים חולות סכרת עלולות לחוות מחזור לא סדיר בשעורים גבוהים יותר מאשר באוכלוסייה הבריאה.

דימוי גוף

קשה להיות נערה מתבגרת חולה. המחלה עלולה להשפיע על הנערה גם באופן פסיכולוגי ולגרום לפגיעה בדימוי הגוף. מחשבות על כך שאני פחות יפה או פחות מושכת בגלל שאני חולה.

נמצא כי שיעור מסוים של נערות חולות בסכרת נטו יותר לדיאטות קיצוניות בגיל ההתבגרות על מנת לטפח דימוי גוף מושך ורזה. ידוע כי לכל נערה דיאטה שכזו הינה מסוכנת, אולם לנערות חולות סכרת דיאטה שכזו יכולה להוות סכנה בריאותית ממשית.

לכן מומלץ כי נערות חולות סכרת יקבלו הדרכה וייעוץ מקצועיים עם כניסתן לגיל ההתבגרות.

יחסי מין אצל נשים חולות סכרת

כאמור, נשים חולות סכרת אינן אמורות לחוות קושי בקיום יחסי מין הנובע מהמחלה עצמה. יחד עם זאת חולות סכרת נוטות יותר לזיהומים ודלקות ולכן מומלץ להן להקפיד יותר על היגיינה לאחר קיום יחסי מין.

הריון לא מתוכנן

נשים חולות סכרת יכולות להרות וללדת תינוקות בריאים. אולם בניגוד לכלל האוכלוסייה אשר יכולה להיכנס להיריון בכל רגע, גם אם מדובר בהיריון לא מתוכנן, הרי שחולות סכרת אינן יכולות להיכנס להיריון לא מתוכנן.

הן חייבות בזמן הריונן להיות מלוות בהשגחה רפואית ובהתאמת הטיפול התרופתי והרפואי להיריון. חולת סכרת הרה שאינה מטופלת כראוי עלולה לסכן את בריאותה.

גברים חולי סכרת ויחסי מין

לעומת הנשים חולות הסכרת אשר קיום יחסי מין אצלן אינו נפגע מהמחלה, גברים חולי סכרת עלולים לסבול מבעיות בקיום יחסי מין. בעיות אלה כוללות קושי בזקפה, זקפה חלשה או קצרה. מצב זה גורם למצוקה רבה בקרב הגברים החולים.

הבעיות בזקפה נגרמות עקב פגיעה של המחלה בכלי הדם העדינים באזור איבר המין והבטן התחתונה האחראים לקיום הזקפה.

מצב זה ניתן לטיפול על ידי תרופות מסוג ויאגרה. במידה ותרופות אלה אינן עוזרות, או שהן גורמות לתופעות לוואי (כפי שקורה אצל כ 40% מחולי הסכרת) ניתן לקבל טיפול בהזרקה ישירות לאיבר המין לפני קיום יחסי מין.

סכרת עלולה לגרום לבעיות בקיום יחסי מין בעיקר בקרב גברים. לבעיה זו יש טיפול ומומלץ להיוועץ עם רופא.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: