מוצרי רפואה לסובלים מסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!


סכרת היא אחת המגפות המשמעותיות של המאה ה-21, בעיה עמוסת סיבוכים שאחוז הסובלים ממנה בעולם המערבי רק גדל משנה לשנה. לסכרת עלולות להיות לא מעט סיבות, שאינם מסתכמים כמובן בהרגלי תזונה קלוקלים.
מרגע שהאדם מאובחן כחולה בסכרת, או מתקרב להגדרה הזו, נדרש ממנו שינוי משמעותי באורח החיים. עליו להיות עם האצבע על הדופק לגבי רמת הגלוקוז בדמו, לשנות את התזונה וגם להתבסס רבות על מוצרי בריאות ורפואה. אז מהם המוצרים הרפואיים הרלוונטיים עבור אלו הסובלים מסכרת?

תרופות

גם כאשר חלק מרכזי ממאמצי ההתמודדות עם הסכרת מבוסס על שינוי התזונה והרגלי החיים (למשל הגדלת תדירות ועצימות מוצרי רפואה לסובלים מסכרתהפעילות הגופנית), נדרשים חולי הסכרת לטיפול תרופתי. את התרופות נוטלים בצורה של זריקות אינסולין או כדורים, כאשר סוג הסכרת מגדיר את אופן הטיפול הדרוש. זריקות אינסולין יש לבצע שלוש עד ארבע פעמים ביום, באמצעות מזרק ייעודי, כשלחלופין ניתן להשתמש במשאת אינסולין ובציוד הייעודי לה (ערכות עירוי). כדורים, הניתנים בעיקר לסובלים מסכרת מסוג 2, כוללים בתוכם במידה רבה גלוקומין או במטפורמין אותם יש ליטול לרוב אחת ליום.

יש מצבים בהם מחליט הגורם הרפואי המטפל על נתן תרופות נוספות, בעיקר כאשר יש צורך לאזן את רמות הכולסטרול או הטריגליצרידים בדם, או כאשר לחץ הדם עולה ונדרש איזון שלו. חשוב להציג בפני הרופא תמונה מלאה של מצב הגוף, הן מבחינת הסכרת והן בכל הנוגע למאפיינים האחרים שלו, על מנת שהוא יוכל להתאים טיפול תרופתי ולמנוע התנגשות בין תרופות – סיכון מרכזי שחייבים לקחת בחשבון בהתמודדות עם שלל מצבים רפואיים.

חשיבותה של בקרה

על האדם הסובל בסכרת למדוד את רמות הגלוקוז בגופו באופן שוטף, לעיתים לאחר כל ארוחה או אחת לכמה שעות. חלק מרכזי במשוואת הציוד הרפואי לחולי סכרת כולל אביזרים שונים שאמורים לסייע בביצוע הבדיקות האלו באופן עצמאי. כיום תוכלו למצוא סוגים רבים ומגוונים של מדי סוכר, רובם קומפקטיים ומיועדים לנשיאה לכל מקום שאנחנו הולכים אליו למעשה. מדי הסוכר מצריכים מוצרים ייעודיים, על פי סוגם, דוגמת מחטים או מקלונים לבדיקה עצמית.
בעידן הטכנולוגי המתקדם בו אנו חיים לא אמורה להפתיע אתכם העובדה שיש כיום תוכנות שונות וגם אפליקציות ייעודיות לניהול הסכרת ולמעקב אחר המחלה. עוד תוכלו למצוא לדוגמא עזרים שמסייעים לנו לפקח על מועדי הבדיקה של רמות הגלוקוז, כדי להבטיח שלא נשכח דבר.

מה עושים עם הסיבוכים?

אחת הצרות הצרורות עם סכרת היא שהמחלה כוללת בתוכה פוטנציאל רחב מאוד לסיבוכים. מרגע שהם מתרחשים, יש לחשוב על פתרונות רפואיים להקטנת הסבל הכרוך בהם או אפילו פוטנציאל הנזק. הסיבוך הנפוץ ביותר הוא כף רגל סכרתית, מצב המכניס לתמונה כמה מוצרים רפואיים בסיסיים: החל מפתרונות בסיסיים דוגמת חבישת הרגל או לבישת גרב ייעודית, דרך משחות או קפץ רגל למריחה על הרגל הפגועה ועד לעזרי תנועה שמטרתם להחזיר את התפקוד של האדם לרמות סבירות. ככל שמטפלים בבעיה מוקדם יותר כך קטנים הסיכויים שהיא תתפתח למימדי ענק, שיצריכו טיפול מורכב פי כמה.

מוצרים אחרים שעשויים להיות רלוונטיים הם חבישות לחץ, מכשירי CPAP לדום נשימה או מכשירי הנשמה. חשוב לשים לב שחולי הסכרת עשויים לקבל הנחות בנות עשרות אחוזים במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי, כך שהחולים משלמים רק את ההשתתפות העצמית כפי שקבועה בביטוח. מומלץ בכל מקרה לברר למה כל אדם עשוי להיות זכאי, מכיוון שהחיסכון הכלכלי המושג בדרך זו עשוי להיות משמעותי ולהגיע לסכומים מצטברים גבוהים מאוד מדי שנה. קראו עוד על: זכויות חולי סכרת.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »