טלרפואה לסובלים מסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

סכרת היא מחלה מטבולית מורכבת ביותר, במהלכה נפגעת יכולת הגוף לצרוך כראוי חלבונים, פחמימות ושומנים. היא מאופיינת בעיקר על ידי מצב הנקרא רמת גלוקוז מוגברת בדם או 'היפרגליקמיה' ומתבטאת בשני סוגים: סכרת מסוג 2 וסכרת מסוג 2, הנפוצה יותר.

אחד הסיכונים הכרוכים במחלה היא התפתחות מחלת לב בשל רמות הסוכר הגבוהות בדם המובילות להריסת דפנות כלי הדם וכלי הדם עצם, המאבדים את גמישותם ומקשים על זרימת הדם בגוף.

סיכון נוסף הקשור למחלה זו הוא נטייה לרמת שומנים גבוהה בדם, הנקראים 'ליפידים' ונגרמים כתוצאה מרמות גלוקוז גבוהות בדם. הם גורמים להיצרות כלי הדם ולעיתים גם לחסימתם המלאה, ובעקבות כך למחלת טרשת עורקים, אשר עלולה להוביל לתעוקת לב, התקף לב וסיבוכים רפואיים אחרים.

עד היום מטפלים חולי סכרת בעצמם באמצעות ניטור קבוע של רמת הגלוקוז בדם עם מכשיר פשוט. מדדי בדיקות מאפשרים לרופא לקבע את כמות האינסולין לה זקוק המטופל.

מטרת הטלרפואה, או כפי היא נקראת: רפואה מרחוק, היא לגייס את הטכנולוגיה המשופרת כיום כדי להקל על התמודדות חולי סכרת עם מצבם.

יתרונות טלרפואה לחולי סכרת

חולי סכרת יכולים היום לשפר את רמות הסוכר שלהם בדם, כמו גם את רמות השומנים ולחץ הדם באמצעות שימוש בטלרפואה. שיפורים טכנולוגיים אלו מובילים לירידה בביקורים בחדרי מיון ואשפוזים חוזרים בבית החולים. טכנולוגיות הבריאות החדשות משפרות את האיכות, הבטיחות ויעילות מערכת הבריאות באמצעות טכנולוגיה חדשה.

כך, למשל, חולי סכרת יכולים לקבל טלפונים חכמים זולים יתר ולהשתמש בהם על מנת לגשת בקלות לאפליקציות הסופרות קלוריות ומעניקות מידע תזונתי, יומן אימוני כושר, פיקוח על סימנים חיוניים, חישוב סיכוני מחלה ופיקוח על סדר נטילת התרופות. יתרונות אלו הם בעלי השפעה משמעותית על הטיפול בסכרת.

שימוש במכשירי טלרפואה לחולי סכרת

מכשיר DiaBEtNet, שפתח על ידי מעבדת המדיה של MIT, מורכב מעוזר אישי דיגיטלי אלחוטי בעל תכנת ניהול סכרת ומשחק מוטיבציה משולב על מנת לסייע לבני נוער בין הגילאים שמונה עד 18 להתמודד עם סכרת מסוג 2.

החולים מכניסים את הסימנים החיוניים שלהם לשם העברתם לרופא ומשחקים משחק אינטראקטיבי המלמד אותם על רמות הגלוקוז בדם, לחץ דם, תזונה ופעילות גופנית.

שימוש בכלי זה משפר את הידע הכללי של החולים לגבי הסכרת, שומר על רמות סוכר נאותות ומפחית את צריכת הפחמימות הכוללת.

באמצעות מכשיר ניטור חדש, כל תוצאות הניטור של חולה הסכרת עוברות באופן מיידי דרך קו טלפון מיוחד המותקן בביתו של החולה, ישירות אל התיק הרפואי הממוחשב המצוי במחשב של הרופא המטפל.

הליך זה מייתר את הצורך בניהול יומן מסודר של תוצאות הבדיקות של החולה, ומספק לרופא תוצאות מדויקות ואמינות בזמן אמת, כך שהוא יכול לשקלל את הנתונים ולהחליט לגבי המשך הטיפול.

תוצאות בדיקות הדם נגישות אף למטופל עצמו, שיכול, באמצעות קוד אישי, להיכנס אל תיקו האישי דרך האינטרנט ולהיות מודע למצבו בכל עת.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »
מד סוכר
מהו מד סוכר?

מד סוכר הוא מכשיר רפואי העוזר לחולי סכרת לבדוק את רמת הגלוקוז בדם במהלך היום. חולי סכרת, ובמיוחד חולים בסכרת מסוג 1 או חולי סכרת

לקריאת המאמר »