צמחים ועוד- טיפול אלטרנטיבי לסכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

טיפולים לסכרת יכולים לכלול אלמנטים רבים, כולל טיפולים קונבנציונליים, בנוסף לטיפולים משלימים ואלטרנטיביים. טיפולי בריאות אשר אינם מסווגים כפרקטיקה רפואית מערבית סטנדרטית, נקראים רפואה משלימה ואלטרנטיבית. הם מהווים קטגוריה המקיפה מגוון רחב של תחומים הכוללים תזונה, פעילות גופנית, שינויים באורח החיים ושינויי חשיבה.

אלו טיפולים אלטרנטיביים זמינים לסכרת?

אחד הטיפולים האלטרנטיביים לסכרת הוא טיפול מגנזיום. טיפול זה נחקר במשך שנים כסוג של תרפיה לשיפור בקרת רמת הסוכר בדם בקרב אנשים הסובלים מבעיות של הפרשת אינסולין וסיבוכי סכרת.

בנוסף, מזונות טבעיים צמחיים ותרופות של צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בסכרת.

מזונות צמחיים

המזונות הצמחיים הבאים נמצאו כמסייעים לאנשים עם סכרת מסוג 2.

  • שמרי בירה
  • כוסמת
  • ברוקולי
  • במיה
  • אפונה
  • זרעי חילבה
  • מרווה.

רוב המזונות הצמחיים עשירים בסיבים ומועילים להגברת השליטה ברמות הסוכר בדם.

צמחי מרפא לטיפול בסכרת

לאחר האבחון, מקבלים החולים תרופה אוראלית לסכרת או הזרקת אינסולין למשך שארית חייהם. יחד עם זאת, יש להבין כי הטיפול בצמחי מרפא יכול רק לסייע להתמודד עם המצב על מנת למנוע היפוגליקמיה או פיתוח רמות גבוהות של גלוקוז בדם. בנוסף, צמחי מרפא אלו מגיעים עם מספר תופעות לוואי, החל מאובדן תיאבון, בעיות עיכול, בחילות ושלשולים ועד לגירוי בעור, כפות ידיים ורגליים נפוחות, כאבי גרון וחום.

כל התרופות הצמחיות זמינות והן מספקות דרך פשוטה וטבעית יותר של שליטה בסכרת ללא תופעות לוואי חמורות. למרות שמספר אנשים משתמשים בטיפולים אלטרנטיביים בנוסף לטיפולים תרופתיים, חשוב לזכור כי שילוב זה עלול לעורר ירידה פתאומית ודרסטית של רמות הגלוקוז בדם, אשר עלול להיות מצב מסוכן. לכן, הצעד הראשון לפני שימוש בצמחי מרפא יהיה התייעצות עם הרופא.

אלו מספר תרופות צמחיות אשר נמצאו כבטוחות לטיפול טבעי בסכרת, לצד הידע אודות מנגנון הפעולה שלהן:

חילבה. חילבה מלאה ביתרונות בריאותיים רבים. בשנים האחרונות, בוצעו ניסויים קליניים בקרב אנשים בעלי סכרת מסוג 2, אשר תוצאותיהם הוכיחו כי לחילבה יש ערך ניכר בהפחתת הקצב שבו נספג הסוכר בקיבה בתהליך העיכול. היא אף ממריצה את תאי הלבלב ומונעת את הגדלת ייצור האינסולין. החוקרים מאמינים כי שתי פעולות אלו מתאפשרות כתוצאה מפעולת חומצת אמינו המצויה בחילבה.

דלעת מרה. למרות שירק זה קשה לעיכול, הוא בריא ביותר לחולי סכרת וניתן לבשל אותו ברוטב חמצמץ על מנת לקזז את המרירות. מספר מחקרים מצאו כי תמציות הדלעת הן בעלות יכולת להפחית את פעילות אנזים אלפא גלוקוסידאד, וכתוצאה מכך ניתן להפחית היפוגליקמיה, בדרך כלל לאחר ארוחה. הדלעת המרה פועלת באופן דמוי אינסולין בגלל חומר הנקרא פוליפפטיד-P, ויעיל להפחתת רמות הסוכר בדם.

גומר או (Gymnema). צמח זה נוצר משיח מטפס והעלים שלו מסוגלים להרוס סוכר. עלי הצמח מכילים ספונינים וחומצות גיממיק, הפועלים נגד סכרת. מחקרים מצאו כי חומצות אלו הן בעלות יכולת להפחית את כמות הסוכר הנספגת במעי בתהליך העיכול.

לעיסת מספר עלי גומר שולטת בדיכוי התיאבון והפחתת התאווה למזונות מתוקים. אפקט הצמח יעיל לחולי סכרת המבקשים לשלוט על צריכת התזונה שלהם. בחלק מהמחקרים, נמצא כי צמח זה יעיל גם בהגדלת כמות האינסולין המופרשת על ידי הלבלב.

צמח האמרית. זוהי תרופה אשר מגבירה את יכולת הגוף להתמודד עם מצבי לחץ ומחלה. תמציות גזע צמח זה נמצאו כמעכבות את פעילות אנזים הנקרא גלוקוסידאד אלפא, העוסק בפירוק הגלוקוז. עיכוב זה מסייע לעכב את תהליך עיכול הפחמימות וכתוצאה מכך נספג הגלוקוז הרבה יותר לאט. צמח זה בעל השפעה מועילה במניעת היפוגליקמיה בקרב חולי סכרת.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »