חוות דעת רפואית לחולי סכרת

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!


מספר האנשים הסובלים ממחלת הסכרת נמצא בעליה מתמדת. אם בעבר הייתה ההנחה שמדובר בעיקר במחלה בעלת מאפיינים גנטיים, הרי שכיום כבר ברור שיש גם סיבות אחרות המעורבות בהתפרצותה. יש בהחלט קשר בין המחלה לסגנון החיים, למזון שצורכים ולסיבות נוספות.

בשורות הבאות נבין מתי חוות דעת רפואית לסובלים מסכרת היא משמעותית במיוחד. בין היתר נזכיר:

  • חוות דעת לצורך אבחון ראשוני.
  • חוות דעת במקרים של החמרה.
  • חוות דעת כדי להתמודד עם מקרים של רשלנות רפואית.
  • חוות דעת לצורך וועדות רפואיות.
  • חוות דעת למועמדים לניתוח קיצור קיבה.

חוות דעת ואבחון מוקדם

מחלת הסכרת יכולה לבוא לידי ביטוי בשורה של תסמינים מוכרים וידועים. עם זאת, חשוב לדעת שישנם לא מעט חולים שלמעשה סובלים מהמחלה בצורה חבויה, נסתרת. רבים מהחולים בסכרת, בשלבים הראשונים שלה, כלל לא מרגישים איזו שהיא השפעה, או לפחות לא השפעה משמעותית.

רבים מאותם חולים לא מרגישים השפעות יוצאות דופן אפילו בשעה שהם צורכים מאכלים מתוקים ולכן, האבחון של אותם החולים יעשה רק בשלב מאוחר יחסית. ברור שכאשר נעשה אבחון על ידי חוות דעת בשלב מוקדם, ניתן יהיה לטפל במחלה באמצעים פשוטים יותר ועם הצלחה ניכרת יותר. לעיתים, אפילו לא צריך לקבל תרופות או אינסולין בהזרקה וניתן להשיג שיפור ניכר בזכות שינוי באורח החיים ובתזונה.

יש לציין שחוות דעת רפואית לסובלים מסכרת חשובה, כמובן, גם לחולים שכבר עברו אבחון ואפילו כאלה שכבר מטופלים. זה יכול להיות חיוני כאשר רוצים לברר השפעות של תרופות אחרות או חדשות, כאשר רוצים לברר האם יש סוגים נוספים של טיפולים שיכולים להוביל לשיפור, כאשר רוצים להתמודד עם תופעות לוואי של המחלה או של תרופות שונות ועוד.

לצורך התמודדות עם רשלנות רפואית

חוות דעת רפואית לסובלים מסכרת חשובה מאוד גם במקרים שבהם מתעורר חשד לקיומה של רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש כאשר ניתן טיפול לא נכון, כאשר לא נעשה אבחון מתאים למרות קיומם של סימנים שונים, כאשר לא נעשו בדיקות מתאימות או כאשר ממצאים לא נותחו נכון. גם התאמה של תרופות במינון מוטעה או כאשר נעשו צעדים שונים בלי להבהיר את הסיכונים יכולים להיחשב להתנהגות רשלנית ולא אחראית.

כמעט תמיד, על מנת להצליח עם תביעה של רשלנות רפואית, יש צורך בחוות דעת של מומחה. המומחה הרפואי, שלעיתים מגיש חוות דעת בכתב ולעיתים גם מגיע לצורך מתן עדות בבית המשפט, הוא הגורם המקצועי שעליו נשען בית המשפט בהחלטתו (זאת, במקביל למסמכים שונים, עדויות, תיקים רפואיים וכדומה).

לוועדה של ביטוח לאומי

חוות דעת של מומחה למחלת הסכרת יכולה להיות משמעותית גם כאשר צריכים לעמוד בפני ועדות רפואיות כאלה או אחרות לקביעת אחוזי נכות. ועדות רפואיות מקובלות נעשות במוסד לביטוח לאומי, בין אם לצורך קבלת זכויות כמו תביעת קצבת נכות כללית ובין אם לצורך הכרה בתאונת עבודה, מחלת מקצוע ומקרים אחרים. מומחה רפואי יכול להגיש הערכות והמלצות גם לוועדות רפואות נוספות, בהתמודדות עם חברה ביטוח פרטית ועוד.

למועמדים לניתוח קיצור קיבה

בשנים האחרונות נוספה פרוצדורה רפואית חדשה לצורך טיפול בחולים קשים שסובלים מסכרת שלא מגיבה לטיפול קונבנציונלי. הפרוצדורה הזאת, שכוללת ניתוח בקיבה, דומה למדי לניתוח קיצור קיבה לאנשים הסובלים מהשמנה חולנית.

מחקרים גילו שניתוח מסוג זה יכול להביא להטבה של ממש בקרב לא מעט חולי סכרת, גם אם המשקל שלהם לא עונה על ההגדרה המקובלת של השמנה שמצריכה ניתוח. מועמדים לניתוח יעדיפו, במקרים רבים, להיעזר בחוות דעת מוקדמת, לפני שעוברים את הטיפול.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: