כיצד מועילה הידרותרפיה לחולי סכרת?

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

פעילות גופנית על בסיס קבוע חשובה במיוחד עבור אנשים הסובלים מסכרת. הפעילות הגופנית מסייעת לשליטת הסוכר בדם, ירידה במשקל ובעיות לחץ דם גבוה.

שהייה בבריכה הידרותרפית, מפחיתה 90% ממשקל הגוף. תחושת המשקל שהמטופל מקבל היא אמיתית ובכך מסייעת באופן משמעותי להצלחת הטיפול.

המתח היומיומי לו נדרש חולה סכרת בביצוע פעילויות יום יומיות דוגמת הליכה, עמידה וישיבה, מפעיל לחץ על המפרקים. מתח זה מצטבר לאורך זמן וגורם לכאבים. טיפול הידרותרפי משפיע לטובה על הגוף ומהווה הקלה עצומה על הכאבים.

שיטת הטיפול

הידרותרפיה היא טיפול הרפיה. אדם יושב באמבט או בריכת מים חמים באווירה רגועה המסלקת את הלחץ.

הימצאות סוכרים גבוהים בדם מתנדפים מהגוף באמצעות זיעה במהלך טיפול הידרותרפי, וכך גם השומנים והחומרים הרעילים בגוף. לחץ דם גבוה מופחת בזכות המים החמים המרחיבים את כלי הדם, וכתוצאה מכך הלב לא נזקק להפעלת לחץ גבוה על מנת לשאוב דם.

עולם הרפואה יודע כי לחולי סכרת המשתמשים בהידרותרפיה יש את היכולת לשלוט יותר בקלות על המשקל שלהם וטווח התנועה שלהם גדל.

הטיפול ההידרותרפי מגביר את זרימת הדם אל הידיים והרגליים, ולכן מומלצת שיטה זו כדרך יעילה להמרצת מחזור הדם בקרב אנשים הסובלים מסכרת.

לאנשים הסובלים מסכרת ומזריקים אינסולין או נוטלים תרופות, מומלץ מאוד, בטרם הטיפול ההידרותרפי ואחריו, לבדוק את רמת הסוכר שלהם בדם. אם רמת הסוכר נמוכה, יש לאכול ארוחה קטנה לפני שמגיעים לבריכה ההידרותרפית. כמו כן, במהלך הפעילות יש להקפיד על שתיית מים.

לאחר הטיפול ההידרותרפי, יש לאכול ארוחת פחמימות דוגמת כריך עם ממרח כלשהו וכוס מיץ, על מנת למנוע את נפילת רמת הסוכר.

טיפול הידרותרפי נמרץ יכול להביא לעליה ברמת הסוכר, לכן רצוי להימנע מצריכת אינסולין נוספת על מנת שלא להביא למצב של סוכר בדם.

אין לחשוש מנקיטת מאמצים בפעילות הידרותרפית. אפשר להתחיל בפעילות המאופיינת במאמץ קטן, ולהגביר את המאמץ בהדרגה, על פי הקצב האישי. טיפול הידרותרפי נמשך כ-45 דקות והוא שווה ערך לריצת חמישה ק"מ במהירות גבוהה.

יתרונות ההידרותרפיה לטיפול סכרת

חולים עם סכרת מסוג 2 (סכרת מבוגרים), העוברים טיפול הידרותרפי במשך חצי שעה ביום, שישה ימים בשבוע, מפחיתים ממשקלם, רמות הגלוקוז בגופם יורדת והם יכולים לצרוך מינונים מופחתים של אינסולין. המטופלים מדווחים גם על שינה טובה ומשופרת, מורל גבוה ותחושה טובה כללית.

טיפול הידרותרפיה מסייע לשמירה על המשקל ושורף קלוריות. הטיפול מצוין למטופלים הסובלים מסכרת הגורמת לבעיות בלב. הטיפול מוריד את רמת הסוכר בדם למשך מספר שעות או ימים, ומחזק את השרירים. חולי סכרת צריכים להקפיד על פעילות הידרותרפית קבועה על מנת לשפר את מצבם.

הידרותרפיה מסייעת לא רק להפחתת מינון האינסולין עבור חולי סכרת, אלא גם לריכוך הנפיחות בגוף. לכן, רופאים מעודדים טיפול הידרותרפיה על מנת להביא לבריאות טובה בקרב חולי סכרת. יחד עם זאת, הידרותרפיה צריכה להתבצע כראוי ובאמצעות איש מקצוע מיומן.

בנוסף, טבילה בבריכה הידרותרפית חמה מאיצה את קצב חילוף החומרים, ובכך מאפשרת לגוף לרפא את השרירים והרקמות בקצב מהיר יותר.

חשוב מאוד להתייעץ עם הרופא בטרם התחלת טיפולי ההידרותרפיה על מנת לוודא שהטיפול מתאים. משניתנה הסכמת הרופא לטיפול, יש לעקוב אחר ההתקדמות ולהתייעץ עם הרופא לגבי כל שאלה שעשויה להתעורר.

כך יוכל הרופא לבצע את ההתאמות הנדרשות לטיפול הספציפי המתאים על מנת להגן על בריאות ובטיחות המטופל.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »