כיצד דיקור סיני מסייע לחולי סכרת?

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!

סכרת היא מחלה שבה הגוף אינו מייצר או משתמש בכמות מספקת של אינסולין, עמילנים ומזון אחר המשמש לאנרגיה הנדרשת לחיי היומיום.

עולם הרפואה יודע על שני גורמים גנטיים וסביבתיים הגורמים למחלה, כגון השמנה וחוסר פעילות גופנית.

סיבוכים של מחלת הסכרת כוללים מחלות לב, יתר לחץ דם, בעיות עיניים, מחלת כליות, מחלות מערכת עצבים, מחלות חניכיים, עייפות, דיכאון וסיבוכים במהלך הריון.

הדיקור הסיני משמש לטיפול במחלות שונות במשך אלפיים שנים, והוא נדון בפירוט בספר לרפואה סינית מסורתית 'Nei jing', אשר נכתב לפני 2,500 שנים.

הספר מתאר חולה סכרת הסובל מתסמיני רעב וצמא מוגברים, הטלת שתן תכופה וירידה מהירה במשקל. כל התסמינים האלו שייכים למחלת הסכרת.

מהו דיקור סיני?

הטיפול של החדרת מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף לצורך שיפור הבריאות והרווחה, נולד בסין לפני למעלה מאלפיים שנים, והוא נחשב לאחד הטיפולים הרפואיים העתיקים והנפוצים ביותר בעולם.

במהלך שני העשורים האחרונים, פופולאריות הדיקור הסיני לטיפול בסכרת גדלה באופן משמעותי.

חוקרי רפואה מערביים אינם יודעים להסביר בדיוק כיצד יתכן שהדיקור הסיני עובד. על פי הרפואה הסינית הקלאסית, מחלת הסכרת נגרמת בשל חוסר איזון בגוף, אשר מוביל לחסימה בזרימת הצ'י (האנרגיה החיונית), לאורך מסלולים בכל הגוף הנקראים מרידיאנים.

על פי גישת הרפואה הסינית, הגוף האנושי מכיל בין 14 ל-20 מרידיאנים המחוברים עם לא פחות מאלפיים נקודות דיקור. טיפול בדיקור משיב לגוף את זרימת האנרגיה החיונית ומשחזר אותה.

סכרת על פי הרפואה הסינית הקלאסית

על פי הרפואה הסינית הקלאסית, מחלת הסכרת נגרמת בשל חוסר איזון הזרימה המחזורית של צ'י בתוך המרידיאנים ומערכות האיברים.

חוסר איזון זה מייצר חום אשר מכלה את נוזלי הגוף וגורם לתסמינים שונים הכוללים:

  • עייפות ותרדמת
  • הרזיה מהירה שאינה מוסברת
  • צמא ורעב מוגברים
  • השתנת יתר
  • זיהומים
  • נרגנות
  • ראייה מטושטשת

כיצד דיקור סיני מטפל בסכרת?

הטיפול בדיקור סיני לסכרת, עשוי לסייע לגוף להשיב לעצמו את התפקוד הבריא הרגיל שלו. על פי הרפואה הסינית, מומלץ לטפל בסכרת באמצעות דיקור, על מנת למגר את התסמינים הקשורים למחלה ולהפחית את הצורך באינסולין.

הרופא עשוי לבחור להשתמש במגוון טכניקות במהלך הטיפול כולל דיקור, צמחי מרפא סיניים, שינויים באורח החיים הכוללים המלצות תזונתיות מיוחדות, ותרגילים אנרגטיים. הטיפול בדיקור מתמקד בויסות זרימת הדם והצ'י ומאזן את מערכות הגוף על מנת לשפר את תפקוד הלבלב ולטפל בחום פנימי ודלדול נוזלים.

נקודות הדיקור המשמשות לטיפול בסכרת הן על פני כל הגוף ועל פני מספר מרידיאנים. באמצעות השילוב של טיפולי דיקור סיני תכוף וצריכה יומית של עשבי תיבול, ניתן לצפות לתוצאות טובות של טיפול בסכרת, לפחות בקרב אנשים הסובלים מהמחלה במשך שנים ספורות בלבד.

כמות אופיינית מומלצת לטיפול בדיקור סיני על חולי סכרת, היא מינימום של עשרה טיפולים, המורכבים משני טיפולים לשבוע בתור התחלה, אך יתכן שלאחר מכן יהיה צורך בטיפול אחד בשבוע.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »