איזון סכרת על ידי אנדוברייר

טיפול ואבחון סוכרת זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת!


מכשיר חדש בשם אנדוברייר מסייע לחולי סכרת מסוג 2 לאזן את רמות הסוכר בדם, לרדת במשקל באופן משמעותי ללא צורך בניתוח, ולהשיג תוצאות טובות יותר מהטיפול הרפואי הסטנדרטי הקיים למחלה.

המכשיר דמוי שרוול באורך שישים סנטימטרים, המוחדר בשיטה אנדוסקופיה, דרך הבטן, ויוצר שכבת פלסטיק דקה בין המזון לבין דפנות המעי. הוא מונע מהמזון לבוא במגע עם הבטן עד דרכי המעי, ומשנה את הרמה הטבעית של תחושות רעב ושובע.

הצבת מכשיר אנדו ברייר והסרתו

זהו צינור דק וגמיש הממוקם במעיים, ממש מתחת לבטן. הוא יוצר מחסום פיזי בין דפנות המעיים והמזון הנצרך. המכשיר עשוי מחומר מיוחד הידוע בעמידותו הגבוהה לחומצת, כולל התהליכים המפעלים על ידי המעיים לשבירת מזונות בתהליך העיכול. זהו פטנט שתוכנן במיוחד על מנת לעבור ולעבוד עם הביולוגיה הטבעית של הגוף.

הצבת מכשיר אנדוברייר מתבצעת בהליך פשוט שאינו כרוך בחתכים. הרופא מציב את המכשיר במעי העליון דרך הפה, וכשהוא מוצב במקומו, הוא תואם את הצורה והתנועה של המעיים, ומתחיל לעבוד מיד.

בתום תקופת הטיפול, שאינה עולה על שנה, המכשיר מוסר בהליך מקוצר נטול חתכים, באופן זהה להצבתו. לא מופיעות צלקות מההליך וניתן לשוב לשגרה לאחר תקופת התאוששות קצרה.

השבת השליטה עם אנדוברייר

בנוסף לירידה ברמות הסוכר בדם, במשך שבועיים עד שלושה שבועות לאחר מיקום המכשיר, חולים רבים מדווחים על תחושת שובע מוגברת למשך זמן ארוך יותר לאחר האכילה. תחושת שובע זו מסייעת להם לאכול פחות ולרדת במשקל.

במסגרת תהליך העיכול הטבעי, מזון מעוכל חלקית מתערבב עם מספר חומרים המיוצרים על ידי הגוף. חומרים אלו כוללים אנזימים והורמונים. כשמחדירים את מכשיר האנדוברייר, המזון מעוכל חלקית ואינו מתערבב עם חומרים אלו, עד שהוא עובר באופן מלא דרך המכשיר. תהליך זה מונע אינטראקציות עם הורמונים במעי, מה שמגביר את תחושת השובע ושביעות הרצון מכמות האכילה, כשהתוצאות הן צריכת מזון מופחתת.

הגוף זקוק למעט זמן הסתגלות לתחושת המכשיר במעי. בימים הראשונים לאחר הצבת המכשיר, מתרחשת תחושה קטנה של מעט חוסר נוחות באזור הבטן, ותחושת בחילה. אם תחושות אלו מוגברות, הרופא יקבע טיפול מסייע להרגעת הקיבה, ידריך את המטופל לגבי התזונה ויעקוב אחר השיפור בתסמינים. המטופל מקבל רשימת מאכלים מהם עליו להימנע, ורשימת מזונות אותם עליו לאכול במנות קטנות, כחלק מהתפקוד הבטוח של אנדוברייר.

נתונים קליניים מציעים גם השפעה על ההורמונים הקשורים לעיבוד אינסולין וסוכר בדם על ידי הגוף, כחלק מהליך זה, המסייע בפיקוח על הסכרת. ההשפעות הן יכולת הפחתה בכמויות התרופות לסכרת, ומניעת ההתקדמות לאינסולין.

יתרונות אנדוברייר

הליך זה מאפשר שליטה בסכרת מסוג 2 והשפעות מרחיקות לכת על המשקל. יש להתייעץ עם הרופא על מנת לקבוע את שיטת הטיפול המתאימה, ולהבין כיצד ההליך משתווה לטיפול תרופתי אוראלי וחלופות כירורגיות.

יתרונות טיפול אנדוברייר כוללים:

  • אפשרות איזון רמות הסוכר בדם ובמקביל הפחתה משמעותית במשקל הגוף.
  • מניעת הסיכונים הכרוכים בניתוח.
  • מיקום שרוול אנדוברייר והסרתו, בהליך אנדוסקופי בטוח.
  • מניעת והפחתת הצורך בתרופות וזריקות.
  • הליך קצר למיקום המכשיר והסרתו.
  • שיבה לפעילות רגילה עם החדרת המכשיר, לאחר תקופת החלמה קצרה.

יתרונות טיפול אנדוברייר ממשיכים גם לאחר שמסתיימת תקופת הטיפול. שני מחקרים נפרדים שעקבו אחר מטופלים לאחר הסרת המכשיר, מצאו ש-80% ממשתתפי המחקר תחזקו את הרגלי התזונה החדשים והשיגו ירידה נוספת במשקל גם במהלך שמונה חודשים לאחר הסרת המכשיר.

77% מהמשתתפים שמרו על הירידה במשקל במשך שנה לאחר הסרת המכשיר, ללא תמיכת תכנית דיאטה מכוונת.

במהלך חצי שנה לאחר הסרת המכשיר, החולים מדווחים על עלייה קלה בלבד ברמות הסוכר בדם. הקפדה על הוראות הרופא והתזונאית לשמירת הרגלי אכילה נכונים ופעילות גופנית, הם חלק חשוב מהצלחת הטיפול לטווח הארוך.

שירותי טלרפואה
המרכז לטיפול ואבחון סוכרת

המרכז לטיפול ואבחון סוכרת מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון סוכרת, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון סוכרת. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מהו האינסולין הבזאלי?
מהו האינסולין הבזאלי?

בשנים האחרונות ישנן התפתחויות רבות בטיפול בסוכרת, דבר אשר משמח אנשים רבים אשר סובלים מהמחלה. גם בתחום של האינסולין הבאזלי ישנן התחדשויות אשר יכולות להשפיע

לקריאת המאמר »